Za nami pierwsze spotkania z cyklu :" Legendy klimontowskie - podstawą zachowania miejscowych tradycji" w ramach projektu "Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością".   Dzieci spotkały się z trójką seniorów w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie ( w bibliotece szkolnej ) oraz w naszej Bibliotece.

Seniorzy opowiadali legendy klimontowskie oraz wzbogacali je swoją wiedzą życiową na temat Klimontowa i okolic. Zadawali też pytania i wywiązała się dyskusja międzypokoleniowa. Spotkania wzbogacone zostały warsztatami plastycznymi. Dzieci miały za zadanie namalować swoje wyobrażenie zasłyszanej od seniorów legendy wybraną przez siebie techniką plastyczną ( ołówek, kredka, pastela, farba ). Wyobraźnia młodego pokolenia zaowocowała pięknymi i oryginalnymi rysunkami. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z naszych spotkań.

LK-1LK-2LK-4LK-3LK-6LK-5LK-7KL.-1LK-10LK-9KL.-2KL.-5

• Nowości 2017-1.-1