AktualnościInformacje

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – rozstrzygnięcie konkursu

Tegoroczny Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł na 29 września. Jest to data nieprzypadkowa, tego dnia bowiem urodziła się Joanna Papuzińska, wybitna pisarka, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży. Promując czytelnictwo Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Klimontowie ogłosiła konkurs na nagranie fragmentu swojej ulubionej książki i przesłanie go do biblioteki. Prace można było wysyłać od 29.09 do 8.10.2021 r. Celem głównym konkursu było propagowanie czytelnictwa i głośnego czytania wśród młodych czytelników. Do bibliotecznego konkursu przystąpiło siedmiu uczestników, którzy w terminie nadesłali swoje prace. Fragmenty ulubionych tekstów przesłali: Maja Morgaś, Bartłomiej Kaczmarczyk, Szymon Leśniewski, Julia Kawińska, Patryk Kawiński, Ania Wójcik oraz Mikołaj Fudala. Jury konkursu w składzie Jadwiga Gawlik, Danuta Potocka oraz Piotr Lipiec wnikliwie wysłuchało nadesłane prace i postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Za dykcję, prezencję oraz wybór czytanego fragmentu książki jury wyróżniło Anię Wójcik. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Wyróżnione nagranie można wysłuchać na kanale YouTube biblioteki.