We wtorkowe przedpołudnie 11 października naszą Bibliotekę odwiedziła pani Elżbieta Bednarczyk, pisarka i tancerka, na stałe mieszkająca w Australii.

W trzech sptkaniach wzięły udział dzieci z klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie. Było to wyjątkowe wydarzenie, autorka prezentowała swoja książkę "Kłótnia w tornistrze", opowiadającą historię przyborów szkolnych, które nie są szanowane przez swoich małych właścicieli.

 Doznają one z tego powodu wielu przykrości i nie mogą pogodzić się z okrutnym losem. Zaczynają szukać sposobu na jego poprawę. Rozważają różne możliwości z których nie każda jest godna naśladowania. Ostatecznie jednak wybierają rozsądne i pełne humoru rozwiązanie. Pani Bednarczyk prezentowała także dzieciom piękne krajobrazy, przyrodę i życie codzienne mieszkańców Australii. Wspaniałą niespodzianką był pokaz tańca. Przy pieknej muzyce i w stroju cygańskim nasz gość zatańczył taniec cygański. Dzieci nagrodziły naszego goscia gromkimi brawami. Na zakończenie pani Elżbieta wpisywała dedykacje w swojej książeczce dla naszych czytelników.

E.Bednarczyk-1E.Bednarczyk-2E.Bednarczyk-3E.Bednarczyk-4E.Bednarczyk-5E.Bednarczyk-6E.Bednarczyk-7E.Bednarczyk-8E.Bednarczyk-9

 

Nowe książki
  • Po co mi chłopak-1
  • grudzień 2020-6

UG Klimontów WBP Kielce

MAK + Biblioteka +

Facebook Instytut Książki

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dyskusyjny Klub Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014 – 2020

Program Rozwoju Bibliotek

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy

Biuletyn Informacji Publicznej

Program Szwajcarski - Ministerstwo Rozwoju

Kanał GBP Klimontów