Kolejny rok kamanii czytelniczej " Mała książka - wielki człowiek" skierowanej do najmłodszych czytelników za nami. Dzięki współpracy z Instytutem Książki mogliśmy obdarować małych czytelików wspaniałym prezentem - Wyprawką czytelniczą. Znajdowała się w niej książka"Pierwsze czytanki dla...", Karta Małego Czytelnika, zakładka do książki oraz kostka do zabawy. Książka zawiera starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów  i pisarzy dziecięcych ze ślicznymi ilustacjami. Rodzice maluszków otrzymali natomiast broszurę informacyjną " Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki". To praktyczny poradnik o korzyściach płynących z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Nowi czytelnicy zobowiązali się odwiedzać naszą bibliotekę, wypożyczać książeczki i zbierać naklejki - punkty, aby otrzymać Dyplom Małego Czytelnika. W tej edycji programu rozdaliśmy 80 wyprawek czytelniczych.

• 2017.10.1-3