Plakat Tygodnia Bibliotek 2021

Już po raz XVIII obchodzony jest w całym kraju Ogólnopolski Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza.

Tegoroczne hasło brzmi:" Znajdziesz mnie w bibliotece". Autorką hasła jest Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP. "Hasło niesie w sobie sentymentalną lekkość i swobodę , która pozwala myśleć o bibliotece jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór czy skorzystasz z zaproszenia pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności , a przede wszystkim determinacji...", tak pisze autorka hasła.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Klimontowie przypomina, że pomimo niesprzyjających warunków bezpośrednich kontaktów i odwiedzin w bibliotece mamy dla naszych Czytelników alternatywne i bezpieczne formy korzystania ze zbiorów i poszerzania swojej wiedzy. Pomimo ograniczeń zapewniamy elektroniczny dostę do księgozbioru.

TB 2021-2MAK+ jest elektronicznym systemem bibliotecznym stworzonym przez Instytut Książki. Czytelnikom oferuje on dostęp do konta bibliotecznego, zamawianie i rezerwowanie książek oraz przeszukiwanie zbiorów biblioteki.

TB 2021-3ACADEMICA  to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Bezpłatna wypożyczalnia umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. To dostę do 3 410 362 publikacji z różnych dziedzin wiedzy.

TB 2021-4IBUK Libra to cyfrowa platforma wydawnictwa PWN. Czytelnia online dostępna całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czytelnik ma dostęp do 47 000 tytułów. Dzięki temu, że jesteś naszym czytelnikiem korzystasz bezpłatnie ze zbiorów.

• Dziewczyny z Syberii
  • Nowości 2017-1.-4