Grupa Zabawowa w naszej bibliotece”

Od lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Klimontowie działa Grupa Zabawowa. Działanie to jest realizowane w ramach projektu pt. „Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców” realizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Grupa Zabawowa to zajęcia dla małych dzieci i ich rodziców lub opiekunów pod merytoryczną opieką animatora. To propozycja dla dzieci najmłodszych – nawet tych, które mają dopiero kilka miesięcy. Grupa Zabawowa stymuluje rozwój dzieci, jednocześnie zapewnia rodzicom wsparcie i umożliwia wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Grupy służą rozwojowi dzieci, ale też i wzmocnieniu kompetencji rodziców, którym dają okazję do skorzystania z doświadczenia i wiedzy animatora. Celem działania Grupy jest zapewnienie dzieciom dobrego rozwoju poprzez ciekawe zabawy, kontakt z innymi dziećmi i dorosłymi, stałe uczęszczanie do przyjaznego miejsca oraz ułatwienie późniejszej adaptacji do przedszkola i szkoły.

Ostatnie spotkanie naszej Grupy Zabawowej odbyło się w piątek – 7 czerwca.

Przy pięknej i słonecznej pogodzie dzieci wraz z rodzicami bawiły się tym razem na zewnątrz biblioteki. Na naszym podwórku powstały piękne rysunki, dzieci malowały kolorową kredą rysunki biblioteki oraz wszystko to, co im wpadło do głowy. Powstała także gra wymyślona właśnie przez dzieci.

GZ-1GZ-2GZ-3GZ-4

• Nowości Listopada-5