WOŚP Klimontów-1

Link do pozdrowień dla mieszkańców od Jurka Owsiaka:

WOŚP-1

Przed nami 30 Finał WOŚP pod hasłem: ”Gramy dla okulistyki dziecięcej ”. Pomimo pandemii i wiążącymi się z nią obostrzeniami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra na całym świecie, by zbierać środki na najwyższej klasy sprzęt medyczny.  W Klimontowie nie zabraknie czerwonego serduszka, które rozgrzeje gorące serca mieszkańców. Celem zbiórki publicznej w dniu 30 stycznia 2022 roku jest zbieranie środków pieniężnych:„ dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. 

Ferie z książką-1

 

 

REGULAMIN KONKURSU

„Ferie z książką”

   I. Organizator i cel konkursu

1. Organizatorem konkursu „Ferie z książką”, zwanego dalej „Konkursem”, jest Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Klimontowie, zwana dalej „Organizatorem”.

2. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa oraz zachęcenie osób w różnym wieku do wyjścia z domu i czynnego spędzania czasu podczas ferii zimowych.

  Grudzień to miesiąc wyjątkowy, bo choć zimno na zewnątrz, to gorąco w naszych domach i sercach. To czas Świąt Bożego Narodzenia i przyjścia św. Mikołaja. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Klimontowie zaprosiła dzieci z Przedszkola Samorządowego na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa zatytułowany: " Zimowa afera - ktoś porwał Renifera ". Bałwanek Kuleczka chciałby, aby zima nigdy się nie skończyła. Pragnie zbadać dlaczego już w marcu nadchodzi wiosna i zastanawia się jak można przedłużyć mroźny czas. Knuje chytry plan i porywa Świętego Mikołaja oraz Renifera Kopytko. Dzieci pomagają detektywowi Kuleczce w rozwiązaniu afery i uratowaniu Świąt Bożego Narodzenia. Zabawa była świetna, przedszkolaki z zaangażowaniem uczestniczyły w przedstawieniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spektaklu.

Spektakl 2021r.-1Spektakl 2021r.-2Spektakl 2021r.-3Spektakl 2021r.-4Spektakl 2021r.-5Spektakl 2021r.-6Spektakl 2021r.-7Spektakl 2021r.-8

Nowe książki
  • Nowości Listopada-6
  • Nowości 2017-9

UG Klimontów WBP Kielce

MAK + Biblioteka +

Facebook Instytut Książki

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dyskusyjny Klub Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014 – 2020

Program Rozwoju Bibliotek

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy

Biuletyn Informacji Publicznej

Program Szwajcarski - Ministerstwo Rozwoju

Kanał GBP Klimontów