XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek i Dzien Bibliotekarza za nami. Był to pełen wrażeń i radości tydzień a przyświecało mu hasło " Biblioteka - świat w jednym miejscu". Ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek ma na celu podkreślenie roli czytania i i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką społeczeństwa. Naszą książnicę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej Fundacji " Szlachetne Anioły". Zapoznali się z księgozbiorem biblioteki oraz dowiedzeli się co należy zrobić, aby zostać naszym czytelnikiem. Klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki na comiesięcznym spotkaniu omawiali książkę "Dzień kobiet" Gabrieli Gargaś. 12 maja gościliśmy na spotkaniu autorskim Agnieszkę Rostkowską, autorkę książki "Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu nowej Turcji". Korespondentka polskich mediów w Turcji zabrała nas w cudowną podróż po Turcji, jakiej nie znamy. Młodzież z klimontowskiego liceum  z zainteresowaniem oglądała prezentowane zdjęcia i zadawała ciekawe pytania autorce. Spotkanie zorganizowane było we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Współfinansowane przez Ministerstwo Klultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Książki i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do końca miesiąca wyeksponowana jest wystawa ze zbiorami z naszej biblioteki. Poniżej prezentujemy fotorelację.

W dniach 8-15 maja 2022 roku po raz dziewiętnasty będziemy obchodzić Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2022 odbywa się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Klimontowie zaprasza do wspólnego świętowania:

09.05. - Spotkanie DKK

10.05. - " Poznaj naszą bibliotekę" - lekcja biblioteczna dla uczniów Szkoły Podstawowej Fundacji

"Szlachetne Anioły"

12.05. - Spotkanie autroskie z Agnieszką Rostkowską

09-31.05. - Wystawa " Biblioteka - swiat w jednym miejscu"

TB2022-1

Spotkanie autorskie z A. Rostkowską-1

Swięta W.2022-1

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla przedszkolaka.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Klimontowie.

Z radością i dumą ogłaszamy, że nasza Biblioteka przystąpiła do kolejnej edycji projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym.

Opis projektu:

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

MKWC2022r.-1

• Nowość-10