"Zbrodnia to jej pasja – autorka komedii kryminalnych odwiedziła klimontowską bibliotekę”.

Olga Rudnicka przyjechała do Gminnej Biblioteki Publicznej w Klimontowie, aby opowiedzieć o swoim zamiłowaniu do kryminałów, zbrodni doskonałej i szczypcie humoru jakie mają miejsce w jej powieściach.

Pisarka pochodząca ze Śremu koło Poznania pierwszą swoją książkę napisała w wieku 19 lat. Było to „ Martwe jezioro” wydane w 2008 roku przez wydawnictwo Pruszyński. Od tamtego czasu pisze namiętnie swoje kryminały, wydając dwie książki rocznie. Czarny humor i doskonała fabuła czynią jej książki świetną alternatywą i odskocznią od codziennego, szarego dnia. Dlatego też tak często czytelnicy sięgają po jej kryminały. Podczas spotkania autorskiego w klimontowskiej bibliotece autorka zdradziła tajniki swojego warsztatu. Opowiedziała gdzie szuka pomysłów i skąd czerpie inspiracje do swoich książek. Mówiła też jak ważna w jej życiu jest wyobraźnia, którą od najmłodszych lat karmiła książkami Stephana Kinga i Joanny Chmielewskiej. Na spotkaniu nie zabrakło również pytań czytelników o szczegóły z jej książek, wesołych anegdot i gratulacji. Na zakończenie autorka zdradziła nad czym obecnie pracuje i jaka będzie jej kolejna książka oraz zachęciła do zakupu nowej książki, będącej powrotem do „ Natalii 5”.

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Sfinansowane przez Instytut Książki i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. W. Gombrowicza w Kielcach.

Spotkanie aut. z O.Rudnicką-1Spotkanie aut. z O.Rudnicką-3Spotkanie aut. z O.Rudnicką-5Spotkanie aut. z O.Rudnicką-7Spotkanie aut. z O.Rudnicką-8Spotkanie aut. z O.Rudnicką-4Spotkanie aut. z O.Rudnicką-2Spotkanie aut. z O.Rudnicką-6

• 2017.10.1-6
  • Nowości sierpnia-8